Region příznivých cen Wildschönau – malý klenot v Kitzbühelských Alpách


TRADIČNÍ – PŘIROZENÝ - PĚKNÝ

Jaro – léto - podzim

Tyrolské horské údolí Wildschönau je světem samo pro sebe. Leží na půli cesty mezi hranicí Bavorska a zemským hlavním městem Innsbruckem na jih od údolí Innu v nadmořské výšce 828 až 1.150 m. Jeho součástí jsou čtyři obce Niederau, Oberau, Auffach a Thierbach.

260 obhospodařovaných statků, 46 salaší, oblé hory, svěží louky a nádherné výhledy tvoří obraz tohoto romantického údolí.
Tradiční horské údolí nabízí 7.500 lůžek ve všech kategoriích, od útulných apartmánů, dovolené na statku až po 4* hotely. Pohostinnost tu není jen prázdným slovem. Všude uslyšíte „Dobrý den a vítejte“ a „Posaďte se u nás“ - to je upřímné pozvání pro všechny. Příznivé ceny dokazují, že i letní dovolená na horách může být vzrušující i plná odpočinku a zároveň cenově výhodná. Díky tomu má každé roční období v horském údolí své osobité kouzlo.

Letní sezona trvá od května do října!

WildschönauCard – výhodná karta pro hosty plná zážitků je k mání zdarma již od jednoho přenocování

WildschönauCard shutter

Užívejte si našich nabídek pro trávení volného času s mnoha službami zdarma a řadou slev. Kromě služeb, které karta přímo zahrnuje, obdržíte navíc při předložení této nové zážitkové karty pro hosty u řady partnerů ve Wildschönau a okolí atraktivní slevy.

V létě zahrnuje karta WildschönauCard následující služby:
•    lanovka na Markbachjoch
•    lanovka na Schatzberg
•    lanovka na Wiedersbergerhorn
•    lanovka na Reitherkogl
•    koupaliště Wildschönau
•    tenisový kurt v Oberau
•    Muzeum horských sedláků „zBach“ v Oberau
•    stříbrný důl v Thierbachu
•    čtvrteční řemeslnický trh
•    týdenní program zážitkových túr s průvodcem od pondělí do pátku
•    program pro děti v Dračím klubu od pondělí do pátku
•    atraktivní slevy u mnoha partnerů ve Wildschönau a okolí

Informační leták bude vydán na jaře 2014!

Upozornění
Změny zahrnutých služeb jsou vyhrazeny.
Programy aktivit s průvodcem (túry atd.) platí pouze pro jednotlivce a malé skupiny do 10 osob. Účast většího počtu osob pouze dle kapacitních možností. Pro skupiny rádi vytvoříme individuální nabídky!

Báječná pěší turistika

Am Gratlspitz Wildschönau

300 km dobře udržovaných pěších turistických cest v nadmořské výšce od 828 do 2.309 metrů zpřístupňuje nádherný horský svět Kitzbühelských Alp. Krásné výhledy jsou zaručeny i při příjemném posezení v některé z mnoha obhospodařovaných salaší nebo horských chat. Při kulinářských toulkách jsou v centru pozornosti kromě samotné vycházky také místní speciality – produkty zdejších sedláků neodmyslitelně patří ke správné horské snídani či svačině na salaši.

Od pondělí do pátku zahrnuje program pěších túr s průvodcem túry různých stupňů obtížnosti.
„Snadné túry s pomocí lanovky“ zajišťují lanovky Schatzbergbahn a Markbachgondelbahn, kterými se turisté pohodlně vyvezou nahoru.

Kabinové lanovky na Markbachjoch a Schatzberg jsou v provozu i v létě a dopravují milovníky hor do nadoblačných výšek. Jejich horní stanice jsou ideálním výchozím místem pro krásné túry.
Letní provoz lanovek probíhá od května do října.

Sportovní Wildschönau

eBike Wildschönau

Kromě pěší turistiky existuje řada dalších možností, jak být ve Wildschönau aktivní. Ať už jde o osvěžení na místním koupališti nebo o údery na tenisovém kurtu - rozmanitost je v každém případě zaručena.

Zde ještě několik tipů:

Mountainbiking
Trasy pro horská kola jsou k dispozici od Niederau výše až po Schatzberg.
Mírně zvlněný charakter hor, nadmořská výška, krajina a útulné chaty lákající k posezení jsou pro horské cyklisty tou správnou volbou.

V současné době je k dispozici 5 tras.
Oficiální cyklotrasy jsou vyznačeny na turistické mapě Wildschönau.

E-bike
S kolem na salaš - díky elektrokolu je to možné!
Do wildschönauských hor se dostanete nejen pěšky nebo na horském kole, ale také s pomocí elektrokola. Pro ty, kteří chtějí prozkoumat oblast bez větší fyzické námahy, je to přesně ten pravý způsob!

Paragleiten Wildschönau

Lanový park Wildschönau
Zdejší lanové centrum patří mezi nejvyšší a nejzajímavější v Evropě.
„Neodřízli jsme ani jedinou větev“, říká Markus Pineider, který přírodní lanové centrum „Zauberwinkel“ projektoval. Na výběr zde máte z celkem 32 stanovišť ve třech různých stupních obtížnosti. Nejvyšším bodem je vyhlídková lavice ve výšce 37 metrů. Odtud je vidět až dolů do údolí Innu a dále až k pohoří Wilder Kaiser – a mezitím můžete sem a tam zahlédnout veverku skákající z větve na větev.

V lanovém centru „Zauberwinkel“ se jako Tarzan mohou cítit i děti větší 140 cm. Tyto túry s průvodcem trvají asi 2,5 hodiny.

Škola paraglidingu
Škola paraglidingu ve Wildschönau je jednou z největších v Rakousku. Díky ní můžete zažít pohled na Wildschönau z ptačí perspektivy.

Letové podmínky jsou v horském údolí obzvlášť příhodné; eldorádem pro piloty je Markbachjoch v Niederau. Nahoru se dá dostat snadno lanovkou, která je v provozu od začátku května.

Škála kurzů, které nabízí letecká škola, je pestrá. Pořádají zde školení pro začátečníky i semináře o výškovém letu, další nástavbové kurzy a kurzy pro ty, kteří znovu začínají.
Trenéři jsou dobře proškolení profesionálové a jejich svěřenci díky tomu mají ve vzduchu potřebnou jistotu.

Jezdecká dovolená ve Wildschönau

Reiten Wildschönau

Wildschönau má co nabídnout i milovníkům koní.
Jezdecké prázdniny se těší velké oblibě právě u dětí. V tyrolské oblasti Wildschönau najdete v nabídce jezdecké hotely, kurzy jízdy na koni a vyjížďky.
Pod heslem „všechno štěstí na světě sedí na koňském hřbetě“ nabízejí dva hotely ve Wildschönau s vlastní jízdárnou bohatou škálu jezdeckých aktivit.
Sbližte se se svým koněm při hřebelcování, sedlání a pobuďte s ním nějaký čas předtím, než vyrazíte do prosvětlené jízdárny nebo na vyjížďku.

Dračí klub ve Wildschönau – hra a zábava

Kinder haben Spass Wildschönau

Drak je ve Wildschönau erbovním zvířetem, které kolem sebe podle pověsti kdysi tlouklo ocasem, a tím vysekalo Kundlerskou soutěsku, takže pravěká mořská voda mohla odtéci a Wildschönau se tak stala obyvatelnou krajinou.

Tento a mnoho dalších dobrodružných příběhů si mohou poslechnout děti, které se účastní prázdninového programu v našem údolí. 5 až 14letým nabízí Wildschönau v průběhu léta pět dní v týdnu horská dobrodružství, při kterých poznají region a možná i lépe než jejich rodiče. Pečení chleba na statku, hledání pokladu na hoře Schatzberg, stavění dřevěné boudy a hrází v divočině - to vše je součástí pestrého programu.

Zapamatujte si prosím:
Dětský program "Dračí klub" od 13. červenec do 11. září, od pondělí do pátku pod heslem "Celá Wildschönau je jedno velké hřiště"

Akce/ termíny

Musikantinnen Wildschönau

Wildschönau se představuje z té nejlepší stránky při stovkách tradičních, sportovních a hudebních akcí.
K vrcholům léta patří Wildschönau zahájení letní sezony („Sommeropening“), slavnost v údolí, shánění skotu z horských pastvin („Almabtrieb“) a dožínky. Kouzlo regionu však spoluvytváří i řada poutavých menších akcí.
Velkou roli přitom hrají tradice a hudba.

Pamětihodnosti a kultura

Bergbauernmuseum Wildschönau

Ani kulturní program nesmí samozřejmě přijít zkrátka. Fakta a zajímavosti o historii dřeva představuje 1. Tyrolské muzeum dřeva. Pokud jste ještě nikdy neviděli dřevěnou podprsenku nebo punčochy vyrobené ze dřeva, mezi 2.000 vystavenými exponáty je jistě najdete.

Ve wildschönauském Muzeu horských sedláků "zBach" si díky více než 1.100 vystavených předmětů můžete udělat obrázek o životě našich předků. Prohlídka tohoto muzea se tak stává cestou časem do světa našich pradědů. V létě se zde každý čtvrtek koná mimořádně atraktivní trh řemesel.

Cestu do muzea je možné spojit s procházkou po stezce svatého Františka. Měří zhruba tři kilometry a je na ní k vidění devět třímetrových soch představujících Chvalozpěv stvoření svatého Františka z Assisi.

Historické ohlédnutí za tradicí hornictví ve Wildschönau v původních prostorách očekává návštěvníky hluboko v útrobách hory, v někdejším stříbrném dole „Lehenlahn“ v Thierbachu. Malebnou vesničku Thierbach tvoří toliko kostel, obecná škola (s 8 žáky), 2 hospody a několika statků.

Kulinářství

Im Gasthaus Wildschönau

Ve Wildschönau chrání tradici původní tyrolské kuchyně. Ta se vyznačuje používáním domácích surovin, jako jsou vyzrálé ovoce a zelenina, máslo, smetana a tvaroh, poctivý špek, kvalitní selské maso, zvěřina, bylinky, med a zavařeniny.

Ke svačině se podává podle tradičních receptur doma upečený chléb z pece vytápěné dřevem. Wildschönauské sýry pochází rovněž přímo z místní sýrárny. Nejznámější z nich je „Wildschönauer Almkäse“, dále šedý sýr „Graukäse“ a Camembert.

Velmi zvláštní wildschönauskou specialitou je bezesporu "Krautinger“, řepná pálenka, která se destiluje výhradně v tomto horském údolí. Obyvatelé Wildschönau (a nyní i jejich hosté) tvrdí, že má tento nápoj zázračné účinky coby lék na žaludek. Bílá řepa neboli tuřín se ovšem zpracovává také jako příloha k jídlům či surovina na vaření polévky „Krautingersuppe“.
Ve Wildschönau ovšem můžete ochutnat též další speciality z „domácí palírny“, zejména ušlechtilé ovocné pálenky.

Čerstvě usmažené koblihy a domácí nudle - ať už nasladko s brusinkami nebo pikantní se zelím - se těší mezi hosty i místními velké oblibě a můžete je ochutnat mimo jiné i na selském trhu. Pokud dáváte přednost vydatnějším jídlům, jistě vám zachutná polévka "Breznsuppe", sýrové knedlíky "Pressknödel" nebo sýrové špecle čili "Kasspatzln".
Jako dezert doporučujeme originální dort „Sturmlödertorte“ nebo sladké klikvové nočky Moosbeernockerl.

Příjezd

Unterwegs am Sonnberg Niederau Wildschönau

Wildschönau se nachází asi 150 km od Mnichova směrem na jih údolím řeky Innu, na půli cesty mezi bavorskou hranicí a hlavním městem Tyrolska Innsbruckem. Nejlépe dosažitelné je toto horské údolí po dálnici Mnichov-Rosenheim-Kufstein. Od výjezdu Wörgl-východ je to pak jen 6 km po Wildschönauské silnici přes Wörgelskou horu. Díky blízkosti železničního uzlu Wörgl (7 km) a letišť v Innsbrucku (70 km), Mnichově (150 km)  a Salcburku (100 km) se do Wildschönau dostanete snadno i vlakem nebo letadlem.

Snadná rezervace

Frühlingswiese Wildschönau

Pobyt ve Wildschönau si můžete rezervovat pomocí různých rezervačních portálů.
Nebo nám pošlete poptávku snadno a rychle a v co nejkratší době obdržíte příslušné nabídky

Poptávkový formulář

Kontakt Wildschönau Tourismus
Hauserweg, Oberau 337
A-6311 Wildschönau
E-mail: info@wildschoenau.com
www.wildschoenau.com

Užitečné odkazy:
www.schatzbergbahn.at
www.facebook.com/wildschoenau.tirol

Mehr zum Thema

Zima ve Wildschönau

Zima ve Wildschönau